Історія західноєвропейської музики є одним із важливих предметів музичного циклу дисциплін. Ця дисципліна дає ґрунтовні музично-історичні свідчення про життєвий шлях і творчу діяльність композиторів та синтезує теоретичні проблеми, пов’язані з розкриттям музичної мови, мелодичної, гармонічної і структурної своєрідності творів різних жанрів і стильових напрямів.

Нерозривний зв’язок музики з літературою, філософією та мистецтвом дозволяє систематично залучати здобувачів освіти до широких художніх і філософських узагальнень, розкривати зміст музичних творів, виражений не тільки в авторській конкретній сюжетній програмності, а також і в непрограмних творах класиків і сучасних композиторів.

Мета курсу – підготувати майбутніх фахівців до використання в практичній діяльності науково-історичних знань про еволюційний шлях західноєвропейського музичного мистецтва. Як фактор підвищення професійної культури та розширення світоглядного горизонту навчальна дисципліна слугує джерелом висвітлення основних закономірностей формування і розвитку західноєвропейської музичної культури в контексті загальноісторичних, філософсько-естетичних, соціально-економічних умов її функціонування.

Завдання дисципліни – сформувати навички у здобувачів освіти орієнтуватись в особливостях музичної культури певної історико-стильової епохи; виявляти зв’язки з літературою, філософією та іншими видами мистецтва; вміти використовувати навчальний матеріал у майбутній професійній діяльності.

У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен знати:

–    періодизацію розвитку західноєвропейської музичної культури;

–    національні композиторські школи та їх визначних представників;

–     ілюстративний матеріал до лекційного курсу.

В результаті вивчення дисципліни студент повинен вміти:

–      оперувати лекційним матеріалом, володіти термінологією музичного мистецтва, його понятійно-категоріальним апаратом;

–    аналізувати та визначати особливості стилів, напрямів та течій та виявляти їх конкретне втілення в музичних творах

–    вільно аналізувати музичний твір, визначаючи його драматургію, взаємозв’язок образного змісту з виражальними засобами;

–      застосовувати теоретичні знання та навички в практичній діяльності.



 


1 курс Університет Музичне мистецтво

2 курс Університет Музичне мистецтво