- Викладач: Костриба Ольга
- Викладач: Соловій Уляна Василівна
Навчальна дисципліна "УКРАЇНСЬКА МОВА (ЗА ПРОФЕСІЙНИМ СПРЯМУВАННЯМ)" є обов'язковою, вивчається студентами 1 курсу спеціальностей 191 "Архітектура та містобудування"; 192" Будівництво та цивільна інженерія"; 022 "Дизайн"; 121 "Інженерія програмного забезпечення" у 1-ому семестрі й завершується іспитом у формі тестування. Курс передбачає 60 аудиторних (практичних) годин, 90 годин самостійної роботи студента, а також 30 годин підготовки до підсумкового контролю (екзамену).
МЕТА КУРСУ: студіювати особливості фахової української мови з перспективою використання здобутих знань у професійній діяльності; сформувати мовну компетенцію й комунікативні навички майбутніх спеціалістів, що сприятиме становленню національної свідомості особистості; удосконалити культуру усного та писемного мовлення; ознайомити з науковими джерелами, якими можна послуговуватися для самостійного вдосконалення культури української мови.
ЗАВДАННЯ КУРСУ:
1. сформувати практичні вміння та навички розрізнення функціональних стилів сучасної української літературної мови, усного та писемного спілкування у сфері професійної діяльності, культури вживання загальнонаукових, міжгалузевих і вузькоспеціальних термінів;
2. сформувати практичні вміння та навички редагування й корегування усного й письмового тексту (наукового зокрема) відповідно до норм сучасної української літературної мови;
3. сформувати практичні навички роботи з навчальною, довідковою, науковою періодичною чи неперіодичною літературою;
4. ознайомити з особливостями створення наукового тексту, репрезентованого найпоширенішими в закладі вищої освіти формами: планом, тезами, рефератом, анотацією, статтею / науковою статтею, курсовою роботою тощо;
5. сформувати комунікативні компетенції, необхідні у професійному спілкуванні, підвищувати культуру офіційно-ділового мовлення, зокрема складання основних адміністративно-канцелярських документів.
ПРЕДМЕТОМ вивчення є сучасна українська літературна мова професійної сфери.
ПОЛІТИКА КУРСУ відповідає Положенню про організацію освітнього процесу в ЗВО «Університет Короля Данила» й передбачає загальновідомі правила й стандарти академічної доброчесності та поведінки під час практичного заняття чи проведення будь-якої з форм проміжного або підсумкового контролю.
Оцінювання здійснюється за національною чотирибальною шкалою – «2»; «3»; «4»; «5». Поточний контроль фіксується в «Електронному журналі обліку успішності академічної групи».
Програмові вимоги до підсумкового контролю, оцінювання результатів навчання, а також рекомендовані джерела інформації представлені у Силабусі та Програмових вимогах навчальної дисципліни.
- Викладач: Соловій Уляна Василівна